Állatok világnapja

Az óvodában minden évben megemlékezünk az Állatok világnapjáról, melyet Assisi Szent Ferenchez, az állatok védőszentjéhez kapcsolódóan október 4-én tartanak. A Szivárvány épületben idén minden csoport maga választotta meg az ünneplés módját. A Kisvirág csoportba a gyerekek saját maguk által készített állatfigurákkal érkeztek, melyek elkészítésében természetesen az ügyes szülői, nagyszülői kezek és ötletek is segítséget nyújtottak. A változatos eszközökből, alapanyagokból született állatkákból kiállítást rendeztek, és meghívták a szomszéd csoportokat is vendégségbe, hogy minden ügyes „kisvirágos” bemutathassa alkotását a többi gyereknek. A kreatív családi ügyeskedéseknek köszönhetően műanyag palackból malac, kávészemekből süni, és még megannyi kedves kis állat készülhetett. A Szivárvány óvodába egy későbbi időpontban a Tisza-Szivárvány Alapítvány támogatásának köszönhetően zoopedagógusok is ellátogatnak, hogy a gyerekek örömére igazi, élő állatokat mutassanak be az óvoda tornatermében.