Tavaszi kincskeresés

Többéves hagyomány, hogy a tavasz első napját kincskereséssel köszöntik óvodásaink. Idén épp március 21-ére esett e vidám barangolás napja, hiszen az időjárás is kedvezett a Környezeti munkaközösség rendezvényének, melyet a Szivárvány óvoda udvarán, közös énekléssel kezdtek a gyerekek.

Hányféle sziromruhát tud ölteni a tulipán? Hol él az ibolya? Miért olyan hasznos a katicabogár? Efféle kérdésekre kellett válaszolniuk az óvodásoknak a térkép segítségével megtalált tavaszi kincsekről, s megannyi érdekességet is megtudhattak az újjáéledő természet apró állatairól, növényeiről. A kincskeresést szervező munkaközösség célja, hogy élményeket biztosítva segítse az óvodások környezeti nevelését, megismertesse őket a természet szépségeivel, értékeivel. A gyerekek ezen a napon zöld szívet viselnek a kabátjukon, de egy ilyen remek program után minden bizonnyal a zöld szív szellemében óvják és védik a természetet a hétköznapokban is.