Műhelyeink

A 2021/2022-es nevelési évben a következő tehetséggondozó műhelyekben zajlik az óvodáskorú tehetségígéretek fejlesztése:

Tündérkert óvoda Kezek szárnyán vizuális tehetséggondozó műhely
vezető: Ábrók Andrea óvodapedagógus
Töprengő Csodabogarak logikai-matematikai tehetséggondozó műhely
vezetői: Nagy Éva, Tarné Balogh Mária óvodapedagógusok

Szivárvány óvoda Mesevarázs tehetséggondozó műhely
vezetői: Luczné Bodnár Edit, Ilyés Dóra, Barna Ildikó, Csányi Mónika óvodapedagógusok

Töprengő Csodabogarak

A Tiszaújvárosi Napközi Otthonos Óvoda Tündérkert Óvodájában a 2018/2019-es nevelési évtől Töprengő Csodabogarak néven új tehetségműhely indul. Az óvodáskorú tehetségígéretek a logikai-matematikai képességek területén cselekedtetés útján, játékos tevékenységek segítségével gyűjtenek a matematika területéről tapasztalatokat.

A gyermekek képességeire épülő 30 órás komplex fejlesztőprogram szerint heti egy alkalommal a „műhelykuckó” – sószoba nyújt lehetőséget az egyéni-csoportos-páros tevékenykedésre. Célunk, hogy elfogadó, személyiségfejlődést segítő légkörben valósuljon meg a tehetségígéretek „erős-kiemelkedő” és „gyengébb” képességeinek differenciált fejlesztése, támogatása.

Műhelyvezetők: Tarné Balogh Mária és Nagy Éva óvodapedagógusok